Metody izolacji

Sposoby wbudowywania Thermocelu w zależności od rodzaju przegrody, budynku i możliwości technicznych ( w przypadku budynków już istniejących) dają możliwość szybkiego i skutecznego wykonania izolacji.

Praca ekip budowlanych nie jest w żadnym wypadku uciążliwa dla użytkowników, ponieważ materiał oraz maszyna do wbudowywania materiału pozostają poza budynkiem, a maszyna tłoczy materiał wężami w przegrodę.

Wyposażenie maszyny pozwala na regulację ilości materiału, ciśnienia oraz ilości powietrza, co gwarantuje skuteczne wykonanie izolacji.

Wdmuchiwanie

Metodę wdmuchiwania stosuję się do wypełnienia połaci dachowych, ścian, w tym również ścianek działowych i stropów, aby wypełnić całkowicie i bezspoinowo zamknięte elementy budynku. Tak wdmuchany Thermocel otula dokładnie wszelkie instalacje przeprowadzone np. w ścianach budynków wykonanych w konstrukcji szkieletu drewnianego.

Do wdmuchiwania wpuszcza się wąż w przegrodę lub używa się dyszy, która gwarantuje równomierne rozmieszczenie materiału i odsysa nadmiar powietrza zaaplikowanego z materiałem.

Otwarte nadmuchiwanie

Metoda otwartego nadmuchu daje możliwość szybkiego wykonania izolacji cieplnej oraz dźwiękowej w miejsach trudnodostępnych.

Metoda ta ma zastosowanie szczególnie przy ociepleniach stropodachów wentylowanych, nieużytkowych strychów oraz części budynków o nietypowych kształtach np. w formie łuków (np. obiekty sakralne). Metoda ta ma zastosowanie zarówno w budynkach jedno- jak i wielorodzinnych oraz w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych.

Natrysk na spoiwie wodnym

Metoda natrysku na spoiwie wodnym stosowana jest do wykonania dużych powierzchni, głównie poziomych, ale i tych, gdzie warunki techniczne nie pozwalają na zastosowanie grubych warstw, jak również do wykonania izolacji akustycznych.

Metodą tą można ocieplić zarówno elewacje, jak również stropy piwnic i dachy stalowe od strony wewnętrznej. Natryskana warstwa może wynosić w zależności od potrzeb od 2 - 20cm grubości, w zależności od zamierzonego efektu cieplnego lub akustycznego. Ilość wody jest tak dobrana, aby wilgotność materiału utrzymywała się na dopuszczalnym poziomie.

Po natryskaniu zbędny materiał zbierany jest specjalnym wałkiem, który prowadzony jest po listwach przeznaczonych do montażu elewacji.

Metodę natrysku na spoiwie wodnym stosuje się do wykonania izolacji cieplnych i akustycznych pomieszczeń niższych, gdzie nie ma możliwości obniżenia stropu i przebiegają w nich instalacje np. centralnego ogrzewania, hal przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej, takich jak kręgielnie, studia muzyczne, pomieszczenia o wysokim natężeniu hałasu.

Natrysku można dokonywać na różnorodnych podłożach np. betonie, stali, silikatach itd.

THERMOCEL
Solidna ochrona przed zimnem i upałami